O wysowej

Wysowa Zdrój jest uzdrowiskiem położonym w południowo-zachodniej części Beskidu Niskiego. Jest to miejsce wyjątkowe. Uroku miejscowości dodają otaczające ją góry, mała ilość mieszkańców (7 tysięcy) i czyste powietrze.

Pierwsze wzmianki o Wysowej Zdrój pochodzą z XIV wieku, kiedy to miejsce miało nadanie ziemskie króla Kazimierza Wielkiego dla Janusza Gałdysza. Właściwości zdrowotne wysowiańskich wód dostrzegł Maciej Lankroński. Pierwsze łazienki do kąpieli mineralnych zbudowano w 1808 roku, a prężny rozwój uzdrowiska miał miejsce pod koniec XIX wieku.

Wysowa Zdrój słynie z leczenia chorób układu trawiennego, oddechowego, moczowego, kostno-stawowego, mięśniowego oraz chorób tkanki łącznej. Poleca się je również osobom z niewydolnością nerek. Na wyjątkowe właściwości lecznicze uzdrowiska wpływa jego położenie geograficzne, ukształtowanie terenu, oddalanie od ruchliwych tras komunikacyjnych i brak obiektów przemysłowych w okolicy.

Dumą Wysowej są wody mineralne znane na całą Polskę. Na pewno słyszeliście o Aleksandrze, Franciszku, Józefie i Henryku oraz Wysowiance. To jednak dopiero początek leczniczej oferty tego terenu. W uzdrowisku znajdziecie sanatoria i lecznice oferujące liczne zabiegi i przeróżne formy leczenia np. muzykoterapia i hipoterapia.

Wysowa Zdrój przyciąga nie tylko statusem uzdrowiska, ale i swoim pięknem. Malownicza okolica i otaczające uzdrowisko góry przyciągają turystów. Atrakcjami są liczne szlaki turystyczne i możliwość zorganizowania wycieczek rowerowych i konnych. Wysowa to także skupisko wielu zabytków np. prawosławna cerkiew pochodząca z XVIII wieku i kościół Pw. Wniebowzięcia NMP zbudowany przed II wojną światową. Turyści chętnie odwiedzają również stary Dom Zdrojowy z początku XX wieku.

ZAINWESTUJ I ZYSKAJ WIĘCEJ I SZYBCIEJ NIŻ MYŚLISZ!

FORMULARZ

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu.
Nasi doradcy skontaktują się z Państwem w możliwie jak najkrótszym czasie.